Powrót do listy zajęć dla grup szkolnych

Warsztaty z teorii gier, część II: O grach, w których jednostki chcą dopasować się do oczekiwań społecznych

Wykładowca(y)
prof. dr hab. Jerzy Tyszkiewicz
Typ klasy
Warsztaty dla wszystkich licealistów
Poziom
warsztaty (ok. 90 minut) dla wszystkich licealistów, do udziału niezbędne jest wcześniejsze uczestnictwo w pierwszej części
Liczba uczestników
Opis

W drugich zajęciach cyklu o teorii gier uczestnicy wezmą razem udział w kilku grach, dzięki którym zobaczą, jak trudno może być dopasować swoje decyzje do oczekiwań społecznych i jakie można stosować strategie, by to osiągnąć. Pojawiają się ponownie pojęcia znane z pierwszej części cyklu. Całość nadal jest na tyle prosta, że pozwala brać udział już uczniom klas I. Centralnym zagadnieniem pozostaje tworzenie matematycznego modelu zjawisk społecznych, tym razem ze wskazaniem, że w niektórych sytuacjach proste pojęcia przestają wystarczać do opisu rzeczywistości.

Gry w ramach warsztatów przeprowadzane są za pomocą strony internetowej, w wersji stacjonarnej prosimy więc, by uczestnicy przynieśli telefony lub inne urządzenia z dostępem do internetu.

Dostępne terminy

Konkretne daty i godziny wymagają potwierdzenia, czasem mogą być niedostępne, np. być już zajęte przez inną grupę

W wersji stacjonarnej

wtorki, środy i piątki — dowolne godziny

z dokładnością do dostępności sal na wydziale (niektóre terminy, zwłaszcza we wczesnych godzinach, mogą być trudniej dostępne).

W wersji zdalnej

wtorki, środy i piątki — dowolne godziny