
Aktualności

Konkurs im. Mariana Rejewskiego
Już po raz siódmy Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Obrony Narodowej organizuje i prowadzi merytorycznie konkurs o nagrodę im. Mariana Rejewskiego na najlepszą pracę naukową z obszaru cyberbezpieczeństwa i kryptologii.
Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach:
- na najlepszą pracę inżynierską, licencjacką i magisterską;
- na najlepszą rozprawę doktorską.
Uczestnikami Konkursu w kategorii I. mogą być osoby, które obroniły pracę inżynierską, licencjacką lub magisterską na uczelni, mającej siedzibę na terytorium RP, nie wcześniej niż dnia 1 października 2020 r. Uczestnikami Konkursu w kategorii II. mogą być osoby, które obroniły rozprawę doktorską, na podstawie której podmiot, mający siedzibę na terytorium RP, nadał stopień naukowy doktora, nie wcześniej niż dnia 1 października 2020 r.
W Konkursie mogą zostać przyznane nagrody pieniężne, nagrody dodatkowe i nagrody rzeczowe.
Termin zgłoszeń: 15 września 2025.

„Mistrzowie algorytmiki 2024/2025”
Uniwersytet Warszawski rozpoczął realizację projektu pt. „ Mistrzowie Algorytmiki 2024/52025”, który otrzymał finansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Projekt zakłada wsparcie uczelni poprzez umożliwienie studentom uczestnictwa w międzynarodowych konkursach, zawodach i konferencjach i ukierunkowany jest na studentki i studentów lub ich zespoły, których potencjał rozwojowy i dotychczasowe doświadczenie dają podstawy sądzić, iż mogą wygrywać konkursy i zawody międzynarodowe o najwyższej randze.

Parkietaże Penrose'a w Bibliotece
Wydziałowa Biblioteka serdecznie zaprasza na wystawę obrazów parkietaży Penrose'a wykonanych przez dr hab. Przemysława Kiciaka.
Choć parkietaże składają się z kafelków o czterech lub dwóch kształtach, nie mają przesunięć własnych w płaszczyźnie, a więc nie da się ich przemieścić tak, aby każdy kafelek nałożył się na inny o tym samym kształcie.
Ekspozycja będzie dostępna do 27 czerwca 2025 r.

BioAI Hackathon
Dołącz do pierwszego międzynarodowego BioAI Hackathonu na Uniwersytecie Warszawskim, który odbędzie się w dniach 12-15 maja w Centrum Nowych Technologii UW! Celem 4-dniowego hackathonu jest wspólne rozwiązywanie bieżących wyzwań w badaniach biomedycznych przy użyciu nowych zaawansowanych podejść AI
Do udziału zaproszeni są wszystkich doktoranci, post-docy i naukowcy z branży biomedycznej.

Organizacja wydarzeń w Międzynarodowym Centrum Matematycznym im. Stefana Banacha
Zachęcamy do składania projektów szkół, konferencji i warsztatów naukowych organizowanych w Międzynarodowym Centrum Matematycznym im. Stefana Banacha (w Warszawie lub w Będlewie) w latach 2025-2027.
Wydarzenia naukowe, zatwierdzone przez międzynarodową Radę Naukową Centrum Banacha uzyskają status imprez Centrum Banacha oraz pomoc w organizacji i dofinansowanie, zależne od budżetu IM PAN.

Zajęcia dla grup szkolnych
Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza grupy zainteresowanych licealistów na popołudniowe spotkania z matematyką pozaszkolną.
Ogłoszenia
Stypendium dla doktoranta w grancie “Elliptic geometric variational problems”
Oferata kierowana jest do osób, które właśnie kończą studia II stopnia i szukają opiekuna w szkole doktorskiej interesują się analizą geometryczną i teorią miary (np. rozmaitości ukryte i abstrakcyjne, algebra zewnętrzna, formy różniczkowe, miary Radona, twierdzenia o pokryciu, słaba zbieżność miar, twierdzenie Riesza o reprezentacji itp.).
Atrakcyjne warunki, termin zgłoszeń: 18 V 2025.
Opiekun: dr hab. Sławomir Kolasiński.
Konkurs na stypendia naukowe w projekcie NCN Sonata Bis kierowanym przez dr. Filipa Mazowieckiego
Ogłaszamy nabór stypendystów (2 stanowiska) do projektu Sonata Bis "Modele obliczeniowe w formalnej weryfikacji" finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki.
Kierownik projektu: dr Filip Mazowiecki.
Wymagania:
- Kandydat w momencie rozpoczęcia stypendium powinien być słuchaczem Szkoły Doktorskiej.
- Znajomość matematyki i informatyki w zakresie typowym dla dobrych studiów informatycznych bądź matematycznych (podstawy algorytmiki, teorii złożoności, algebry liniowej, analizy matematycznej, matematyki dyskretnej oraz teorii prawdopodobieństwa).
- Biegła znajomość języka angielskiego.
- Dodatkowy atut stanowić będzie dotychczasowa aktywność naukowa, szczególnie w zakresie automatów, algorytmiki czy teorii złożoności.
Termin składania zgłoszeń: 29.05.2025
Forma składania zgłoszeń: e-mail na adres: f.mazowiecki@mimuw.edu.pl
Wymagane dokumenty: CV, karta przebiegu studiów oraz jednostronicowy opis dotychczasowych osiągnięć naukowych (jeżeli istnieją) oraz zainteresowań naukowych
i pokrewnych.
Sposób rekrutacji: na podstawie przesłanych dokumentów oraz ewentualnie rozmowy kwalifikacyjnej.
Rozpoczęcie stypendium: 01.10.2025.

