Osiągnięcia — strona główna

UC San Diego Student Data Mining Contest

Ten coroczny konkurs jest organizowany przez Uniwersytet Kalifornijski w San Diego (UCSD) oraz firmę Fair Isaac Corporation w celu zapewnienia studentom wyższych uczelni możliwości pracy z rzeczywistymi danymi oraz przetestowania ich umiejętności w dziedzinie eksploracji danych (data mining). Zwykle konkurs polega na rozwiązywaniu zadań klasyfikacji i predykcji w oparciu o wcześniej otrzymane dane treningowe. Jest to konkurs drużynowy. Drużyny mogą liczyć maksymalnie 4 członków i mogą wybrać jedną z trzech kategorii: (1) Undergraduate Team, (2) Grad/Postdoc Team (3) Non-Student Team.

Na początku, w roku 2004, konkurs był przeznaczony tylko dla studentów UCSD, a rok póżniej rozszerzono do wszystkich kampusów Uniwersytetu Kalifornijskiego (Berkeley, Davis, Irvine, Merced, Riverside, San Francisco, San Diego, Santa Barbara i Santa Cruz). W latach 2006, 2007 konkurs zaczyna mieć charakter krajowy i przyciąga uwagi studentów z wielu znanych uczelni w USA.

W roku 2008 UC San Diego Data Mining Contest stał się globalnym konkursem, a pula nagród wynosiła 8000 USD. W tej edycji uczestnicy musieli klasyfikować dane pochodzące z eksperymentów naukowych na podstawie danych nie-etykietowanych. Udział brało 188 drużyn (66 undergraduate i 122 graduate z 18 krajów). Więcej informacji można znaleźć na stronie konkursu: mill.ucsd.edu.