Nie jesteś zalogowany | Zaloguj się
Facebook
LinkedIn

Stypendia Google DeepMind AI Masters

Google DeepMind po raz szósty ufundowało dwa stypendia dla osób rozpoczynających studia drugiego stopnia na UW, prowadzących badania w zakresie AI, ML i zastosowań.

Celem programu jest poszerzanie dostępu do kształcenia i rozwoju naukowego w dziedzinie sztucznej inteligencji i wspieranie utalentowanych osób, które z powodów finansowych mogłyby napotykać trudności edukacji i w rozwoju naukowym.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: deepmindfellow@mimuw.edu.pl w terminie od 12 do 19 października 2026 r.

Obrazek — Stypendia Google DeepMind AI Masters

W szóstej edycji programu stypendia są przeznaczone dla dwóch studentów lub studentek, którzy:

● rozpoczynają w roku akademickim 2026/2027 studia drugiego stopnia na Uniwersytecie Warszawskim na jednym z następujących kierunków:
-bioinformatyka i biologia systemów,
-Data Science and Business Analytics,
-informatyka,
-Machine Learning,
-matematyka,
-biofizyka.

● zamierzają przygotować pracę magisterską z zakresu sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego lub ich szeroko rozumianych zastosowań;

● znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, to znaczy dochód na osobę w ich rodzinie nie przekracza 150% progu dochodowego (obowiązującego w dniu 1 września 2026) uprawniającego do otrzymania stypendium socjalnego na Uniwersytecie Warszawskim;
● są obywatelami jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej lub posiadają prawo pobytu w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej.

Osoba, której zostanie przyznane stypendium, będzie realizować projekt badawczy prowadzący do przygotowania pracy magisterskiej. Projekt będzie prowadzony pod opieką nauczyciela akademickiego zatrudnionego na Uniwersytecie Warszawskim, który będzie pełnić funkcję opiekuna projektu, a następnie promotora pracy magisterskiej.

Stypendium jest przyznawane na okres 24 miesięcy. Obejmuje:
● comiesięczne świadczenie w stałej wysokości ok 1200$;
● dodatkowe środki w wysokości 6400$ przeznaczone na zagospodarowanie, zakup sprzętu niezbędnego do realizacji projektu, udział w konferencjach i innych wyjazdach naukowych. Środki stypendialne nie są wypłacane przez Uniwersytet Warszawski.

Więcej szczegółów w załącznikach.

Pliki

2026-08-14