
Informacje dla przyjętych na studia
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dla przyjętych na I rok studiów

Witamy na MIM
Prosimy o zapoznanie się z informacjami dla przyjętych na studia oraz o zarezerwowanie czasu na dni adaptacyjne, które odbędą się w ostatnim tygodniu września.

Akredytacja ECMI Teaching Center
Miło nam poinformować, że Uniwersytet Warszawski otrzymał akredytację ECMI Teaching Center jako potwierdzenie, że oferowane przez nasz Wydział kształcenie w ramach programu magisterskiego o specjalności matematyka stosowana odpowiada modelowym wymaganiom organizacji ECMI.
Konkurs na stypendium naukowe w projekcie badawczym NCN Opus kierowanym przez dr. Damiana Wójtowicza
Ogłszamy konkurs na stypendium naukowe dla stypendysty(tki) etapu magisterskiego w projekcie Opus "Badanie wpływu cech genomowych na sygnatury mutacyjne w nowotworach", finansowanym ze środków Narodowego Centrum Nauki. Kierownik projektu: dr Damian Wójtowicz.
Zgłoszenia należy przesyłać na adres: d.wojtowicz@uw.edu.pl
Termin przesyłania zgłoszeń: 22 sierpnia 2025 r., g. 12.00.
z tematem wiadomości NCN OPUS stypendium.

ML in PL
Nasze Koło Naukowe Uczenia Maszynowego zaprasza na "ML in PL" - największą konferencję poświęconą uczeniu maszynowemu w Europie Środkowo-Wschodniej, które przyciąga uczestników z całej Europy i nie tylko, a która zaczynała jako inicjatywa studencka.
Rejestracja Early Bird otwarta!

Hybrydowe warsztaty dla studentów Baby Steps Beyond the Horizon
Zapraszamy na hybrydową konferencję dla studentów "Baby Steps Beyond the Horizon", współorganizowaną przez naszych pracowników. W trakcie konferencji studenci poznają możliwe ścieżki rozwoju kariery naukowej i potencjalnych opiekunów prac doktorskich (lub staży podoktorskich).
Serdecznie zachęcamy!

Inżynieria Obliczeniowa - studia w ICMie
Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza magistrów (lub inżynierów) na trzysymestralne, bezpłatne studia Inżynieria Obliczeniowa. Świetna kadra (również pracownicy i absolwenci naszwego Wydziału), kameralne grupy zajęciowe i podejście "hands-on".
Rekrutacja trwa do 9 lipca.

Warsztaty MAT-BIO exchange
Zapraszamy studentów zainteresowanych biologią teoretyczną do wzięcia udziału w MAT-BIO Exchange - czterodniowym warsztacie o modelowaniu procesów biologicznych.
Celem warszatatów jest również zbudowanie międzynarodowej sieci studentów i naukowców zmotywowanych do zgłębiania tematów genetyki populacji, ekologii, epidemiologii i modelowania leczenia.
Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w matematyce lub biologii.
Zainteresowanych prosimy o e-mail na adres: matbioexchange@gmail.com do końca lipca.
Konkurs na stypendium doktoranckie w projekcie badawczym NCN Opus kierowanym przez dr hab. Pawła Parysa
Oferujemy 4-letnie stypendium doktoranckie w projekcie badawczym NCN OPUS "Na granicy niemożliwego w klasycznej teorii automatów". Celem projektu jest rozwijanie teorii automatów, ze szczególnym uwzględnieniem automatów na nieskończonych słowach i drzewach.
Kierownik projektu: Paweł Parys.
Termin składania zgłoszeń: 20.07.2025
Rozpoczęcie stypendium: 1.10.2025
Wymagania:
Stopień magistra informatyki albo matematyki (w momencie rozpoczęcia stypendium).
Dobre przygotowanie w zakresie logiki, teorii automatów, teorii złożoności, matematyki dyskretnej.
Motywacja do pracy naukowej. Biegła znajomość języka angielskiego.
Zgłoszenia proszę składać na adres parys@mimuw.edu.pl
Wymagane dokumenty: CV, opis zainteresowań i osiągnięć naukowych.

Ranking Perspektyw 2025
Z wielką radością przekazujemy wyniki rankingu uczelni wyższych Perspektywy 2025:
Nasz Wydział prowadzi najlepsze studia w Polsce na kierunkach matematyka i informatyka!

Wręczenie medalu im.Wacława Sierpińskiego
Prof. Wiesława Nizioł - nasza absolwentka i światowej klasy naukowiec odebrała 12 czerwca z rąk Rektora Uniwersytetu Warszawskiego Medal im.Wacława Sierpińskiego. Pod tym linkiem można obejrzeć zdjęcia z uroczystości.
Dziękujemy pani Profesor za wygłoszenie w murach Wydziału wykładu "Półwiecze geometrii p-adycznej".

Kolokwium Wydziału MIM
Serdecznie zapraszamy w poniedziałek, 30 czerwca o 11:00 do sali 2180, na wykład Venkatesana Guruswamiego z UC Berkeley, który wygłosi referat "When and Why Do Efficient Algorithms Exist (for Constraint Satisfaction and Beyond)?".

Rozstrzygnięcie konkursu fundacji mBanku "Krok w przyszłość"
Wyróżnienie w konkursie otrzymał Maciej Głuchowski za pracę magisterską Random current representation of interacting particle systems, której promotorem jest prof. dr hab. Jacek Miękisz.

Rozstrzygnięcie konkursu PTM na najlepszą pracę studencką z teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki
II nagroda: Wiktor Wichrowski, praca licencjacka The Lavrentiev phenomenon in one dimensionn; promotor: prof. dr hab. Iwona Chlebicka.
Wyróżnienia: Adam Perełkiewicz, praca magisterska Bayesowska optymalizacja parametrów kontraktów reasekuracyjnych; promotor: dr hab. Wojciech Otto i
Krzysztof Zakrzewski, praca magisterska Aproksymacja gradientu przez splot wewnątrz algorytmu Robbinsa-Monro; promotor: prof. dr hab. Błażej Miasojedow.

Rozstrzygnięcie konkursu PTM im. Józefa Marcinkiewicza
W konkursie PTM im. Józefa Marcinkiewicza na najlepszą pracę studencką z matematyki nasi studenci otrzymali:
II nagrodę: Maciej Głuchowski, za pracę Reprezentacja systemów oddziaływających cząstek przez prądy losowe; opiekun: prof. dr hab. Jacek Miękisz.
Wyróżnienia: Łukasz Orlikowski, za pracę Languages of Unambiguous Vector Addition Systems with States; opiekun: dr hab. Wojciech Czerwiński i
Jakub Szymański, za pracę Spectral gaps for Property(T) groups; opiekunowie: dr Piotr Mizerka i dr Krzysztof Ziemiański.