2024-04-21

Brązowy medal w 47. Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym dla studentów z Wydziału MIMUW

W czwartek 18 kwietnia 2024 r., w Luksorze w Egipcie, odbyły się zawody finałowe 46. i 47. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (The 2023 ICPC World Finals).

2024-04-09

Wspomnienie o Ryszardzie Engelkingu

16 listopada 2023 roku zmarł Ryszard Engelking - światowej klasy topolog, wieloletni profesor naszego wydziału i dyrektor Instytutu Matematyki, a także znakomity tłumacz literatury francuskiej.

2024-04-01

Staże dla doktorantów

Rozpoczęcie naboru wniosków: 25.03.2024

Zakończenie naboru wniosków: 15.04.2024

Sposób składania wniosków: wyłącznie elektronicznie na adres pob3@mimuw.edu.pl

Ewentualne pytania dotyczące konkursu prosze kierować na adres k.mazowiecka@mimuw.edu.pl lub pob3@mimuw.edu.pl.

2024-03-27

Szanowni Państwo,

z przyczyn losowych wykład w ramach Kolokwium Wydziału MIM zostaje odwołany. Odbędzie się w późniejszym terminie.

2024-03-25

Studenci MIMUW pierwszymi Akademickimi Mistrzami Europy w Programowaniu Zespołowym

Zawody odbyły się 24 marca 2024 w Pradze. Brały w nich udział 52 drużyny wyłonione w zawodach regionalnych z obszarów: południowo-wschodniego, środkowoeuropejskiego, północno-zachodniego i południowo-wschodniego  Europy, bez Białorusi i Rosji.

2024-03-21

Dzień Odkrywców Kampusu Ochota 2024

"Jubileuszowa edycja Dnia Odkrywców Kampusu Ochota! Na warsztaty, wykłady, pokazy i wyjątkowo dużo atrakcji urodzinowo-naukowych zapraszają ochockie Wydziały UW, w tym nasz MIMUW!

Smutne wiadomości

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy o śmierci Marka Zawadowskiego, profesora uczelni w Instytucie Matematyki, specjalisty w zakresie teorii kategorii i logiki matematycznej, cenionego wykładowcy i lubianego kolegi.

Potyczki Algorytmiczne 2024

Zapraszamy na ten legendarny, ogólnopolski konkurs programistyczny, zapoczątkowany na naszym Wydziale prawie 20 lat temu! Rejestracja rozpoczyna się 1 marca w samo południe, emocjonujące finały odbędą się w Zielonej Górze pod koniec maja.

Dynamics and Thermodynamics of Large Interacting Systems

Warsztaty skupią pasjonatów matematyki, badaczy oraz studentów zainteresowanych szerokim spektrum zagadnień z analizy, równań cząstkowych, analizy funkcjonalnej i pokrewnych dziedzin.

Zachęcamy do zgłaszania referatów lub plakatów!

Dzień Liczby Pi na MIMie

Zpraszamy licealistów i studentów pierwszego roku oraz wszystkich pasjonatów na świętowanie liczby Pi. Koło Pasjonatów Matematyki przygotowało 5 wyjątkowych referatów.
Gwarantujemy matematyczną rozrywkę na najwyższym pozomie!

2024-02-29

Kolokwium Wydziału MIMUW

Urszula Foryś opowie o początkach jej przygody z modelowaniem matematycznym terapii chorób nowotworowych, przedstawi kilka przykładów takich modeli oraz wyjaśni rolę teorii sterowania w takim modelowaniu. Omówiona zostanie również idea spersonalizowanego leczenia na przykładzie immunoterapii.

2024-01-05

Kolokwium Wydziału MIMUW

Anna Zdunik opowie  o pytaniach związanych z geometrią miary harmonicznej i o słynnej hipotezie Brennana.
Wyjaśnione zostanie również co z tymi problemami mają wspólnego układy dynamiczne, a w szczególności (prosta z pozoru) dynamika wielomianów na płaszczyźnie i dynamika tzw. konforemnych układów iteracyjnych na płaszczyźnie.

2024-01-05

Heurystyki

Wydział MIM zaprasza na najbliższą edycję "Heurystyk" - wykładów Szkół Doktorskich. W najbliższy czwartek w auli starego BUWu trzy wykłady naszych doktorantów; tematyka na czasie, znane nazwiska promotorów, przystępna forma prezentacji. Zapraszamy!

2023-11-30

Kolokwium Wydziału MIMUW

Podczas grudniowego Kolokwium Wydziału MIMUW Mikołaj Bojańczyk opowie o  przestrzeniach liniowych orbitowo skończonego wymiaru.

2023-11-27

Wspomnienie o prof. Engelkingu

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 16 listopada 2023 roku zmarł prof. Ryszard Engelking, wybitny matematyk, światowej klasy topolog,a także znakomity tłumacz literatury francuskiej,wychowawca wielu pokoleń matematyków, dyrektor Instytutu Matematyki UW w latach 1981-1984 i 1996-1999. Człowiek skromny i prawy. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.