Z Mądrości Luftów (2)

[mb] W dzisiejszym świecie nie można być pewnym nawet najbardziej podstawowych wartości.

Jak wiadomo w systemie Lufty 95 można nadawać plikom nazwy zawierające znak spacji. Ale czy aby na pewno?

Pewien Użytkownik otrzymywał listy od pewnego Billa. Utworzył więc na pulpicie katalog (przepraszam, folder) Listy Billa. Użytkownik często dostawał pocztą pliki o nazwach typu file254.ext. Powiedział więc systemowi, że do otwierania plików z rozszerzeniem .ext służy program M$ Word. Oto co zobaczył, gdy wykonał zgrabny dwumlask na ikonie pliku file254.ext:

Zatem w systemie Lufty 95 można stosować nazwy folderów zawierające spacje, ale tylko pod warunkiem, że nie będą one zawierały spacji. W drugim okienku uwidocznione również zostało ciekawe rozwiązanie ortograficzne.

System, jak wiemy, jest wyposażony w PLPO (Prawdziwie Ludzki Profil Osobowości), co pozwala mu na ocenę wielce subiektywnych czynników:

Czasami ta ocena jest jednak zgoła nieoczekiwana:
Plik, którego dotyczy komunikat miał raptem kilkadziesiąt kilobajtów. Przy prędkości przesyłania wykazanej w okienku przesłanie pozostałej części zajęło kilkanaście sekund.

System dysponuje pełną wiedzą o swoich użytkownikach:
Właściwie nie warto mówić, że nikt znany obserwatorowi tego okienka w danej chwili nie pracował, bo System to właśnie przecież powiedział. Zapewne więc gdzieś w Redmond, ktoś nieznany pracował i w związku z tym System wolał dmuchać na zimne (ang. cool).

System potrafi również działać metodą usta-usta:

Send mail to Marcin Woliński Strona
			wiodąca Z mądrości... Z mądrości... 1 Z mądrości... 3

Strona zgodna z rokiem 2000