Z Mądrości Luftów (1)

Autorem pierwszej wypowiedzi jest system operacyjny (?) M$ Windows 3.1 z rozszerzeniem win32s. Gdy spróbowano w tym systemie otworzyć plik pomocy programu Adobe Photoshop 4.0 (przy pomocy programu winhlp32.exe), odpowiedź brzmiała:
Od tej pory we wszystkich okienkach menu przybrało fantazyjną formę widoczną powyżej.

Przy próbie instalacji przebojowego produktu występującego pod nazwą Lufty 95 możemy się natknąć na następujące wezwanie:

[mr] Nawet jeśli zdołamy zaspokoić apetyt Systemu na brak informacji, musimy się bardzo pilnować. Na przykład jeśli zapomnimy włożyć dyskietkę do stacji, spróbujemy wykonać polecenie a: i w swojej naiwności każemy zignorować błąd, ukaże się naszym oczom komunikat:
Właściwie trudno się dziwić. Jeżeli użytkownik nie jest się zachowywać poprawnie, to jak ma być wszelako postąpić rozsądnie system?

A tutaj znowu System chciał, żeby mu coś włożyć. Tym razem była to pierwsza partycja drugiego dysku twardego. Niestety w standardowym oprogramowaniu brak kreatora wkładania partycji, trudno więc ustalić, jak użytkownik miałby to zrobić.

Są też rzeczy, których nie można za szybko wyjąć. Bo kiedy System już się rozpędzi, to nie jest łatwo go powstrzymać:

Poniższe okienko pojawiło się pewnego razu gdy niczego nie podejrzewając wykonałem dwumlask na ikonce 'Dysk D:'. Zawartość głównego katalogu dysku D: nie została oczywiście wyświetlona.
To fascynujące zjawisko dało się wyjaśnić jak następuje. Na komputerze były poprzednio wykonywane eksperymenty mające doprowadzić do wyprodukowania płyty CD-ROM, z której po włożeniu do napędu, coś by się automatycznie uruchamiało (mianowicie Emacs). W wyniku pomyłki w głównym katalogu dysku D: wylądował plik autorun.inf odpowiedzialny za automatyczne uruchamianie CD-ROM-u. Dalej każdy już zgadnie: System zaczął odwoływać się do pliku autorun.inf przy każdej próbie otwarcia dysku D:. Pozostaje jedna zagwozdka: jak otworzyć dysk D:, aby usunąć nieszczęsny plik autorun.inf.

Send mail to Marcin Woliński Strona
			wiodąca Z mądrości... Z mądrości... 2

Strona zgodna z rokiem 2000