Z Mądrości Luftów

W Sieci można znaleźć wiele stron poświęconych wyższości (bądź niższości) pewnego powszechnie używanego systemu operacyjnego, znanego jako Lufty lub Lufciki. Ta strona jest wszakże inna. Pozwalamy bowiem na niej przemówić nawet nie twórcom, ale samemu inkryminowanemu systemowi. Wypowiedzi są okraszone moimi wymęczonymi komentarzami, które oczywiście uważam za bardzo zabawne.

Ponieważ wypowiedzi Luftów zrobiło się już całkiem sporo, podzieliłem je na kilka ,,galerii''.

Ostatnie nabytki znajdują się na wydzielonej stronie (2003/06/20).


Lista Darczyńców
Jeżeli Drogi Czytelniku jesteś w posiadaniu materiałów, które powinny znaleźć się na tych stronach, nie wahaj się i ślij mi wiadomość. Oto przepis postępowania:
  1. Twoim oczom ukazało się porażające okienko. Zachowaj zimną krew i postępuj według instrukcji.
  2. Naciśnij klawisz Alt-PrintScrn. Obraz aktywnego okienka znajdzie się w Schowku.
  3. Uruchom program Paint (Start-Programy-Akcesoria-Paint).
  4. Naciśnij Ctrl-V. Zawartość Schowka zostanie wstawiona do programu Paint.
  5. Z menu Edycja wybierz pozycję Kopiuj do... Otworzy się okienko proponujące zapisanie zaznaczonej części obrazka (czyli tego, co przed chwilą zostało wstawione) do pliku. Tak uczyń.
  6. Zamknij program Paint ignorując ostrzeżenie o niezapisanym dokumencie.
  7. Jeżeli masz stosowny program, przekształć plik graficzny na format GIF lub PNG. Jeżeli nie, skompresuj go (najchętniej zipem). Nie używaj formatu JPEG! (Stratna kompresja JPEG zupełnie nie nadaje się do obrazków typowych okienek. Powoduje ona powstanie brzydkich cieni w pobliżu ostrych krawędzi, w szczególności psuje napisy, na których przecież nam najbardziej zależy.)
  8. Wyślij!
Twoje nazwisko znajdzie się na oficjalnej liście Darczyńców. Jeżeli sobie tego nie życzysz, zaznacz ten fakt wysyłając obrazek.
Send mail to Marcin Woliński Strona wiodąca

Strona zgodna z rokiem 2000