Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/misc/sem/public_html/konferencja-2010/index.php on line 10
Konferencja "Gdzie jest matematyka"
Gdzie jest matematyka?
Soczewka, 26–28 listopada 2010

O konferencji

Konferencja jest adresowana do osób zajmujących się szeroko rozumiana edukacją matematyczną. Chcielibyśmy kontynuować dobrą tradycję konferencji "Konkursy matematyczne w Polsce" i "Matematyka jak uczyć?" w Sulejowie, stwarzając okazję do spotkania wszystkich zainteresowanych pracą z uczniami uzdolnionymi matematycznie i rozbudzaniem zainteresowań matematycznych młodzieży.

Zadając tytułowe, trochę prowokujące pytanie — Gdzie jest matematyka? — chcielibyśmy skłonić do refleksji i spowodować dyskusję nad obecnością matematyki w szkolnej edukacji i nie tylko.

W trakcie konferencji będą wygłaszane odczyty szkoleniowe przedstawiające ciekawe zagadnienia, zadania i metody do wykorzystania przez nauczycieli w rozbudzaniu zainteresowań matematycznych i pokazywaniu uczniom piękna matematyki. Będzie tez okazja do wymiany doświadczeń z takiej działalności.

W czasie dwudniowego spotkania nie da się poruszyć wszystkich interesujących zagadnień, dlatego zachęcamy uczestników do przygotowania własnych opracowań dotyczących tematyki konferencji do umieszczenia na tej stronie w dziale "Moja wypowiedź".

© 2010 Wydział MIM UW; opracowanie: Kuba Pochrybniak