Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/misc/sem/public_html/konferencja-2009/index.php on line 10
Konferencja "Matematyka. Jak uczyć?"
Matematyka. Jak uczyć?
Sulejów, 9–11 października 2009
Konferencja organizowana przez
Instytut Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego
finansowana z budżetu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
grant Strategia nauczania matematyki w Polsce

Aktualności

Informacja dla osób przyjeżdżających do Piotrkowa pociągiem/autobusem. Na parkingu znajdującym się nieopodal dworca PKP/PKS (ul. Dąbrowskiego, naprzeciw banku BGŻ) będzie podstawiony bus, który przewiezie uczestników konferencji do ośrodka Dresso w Sulejowie. Planowane są dwa kursy:

  • pierwszy - odjazd o godz. 10.00 (bus będzie podstawiony o 9.30),
  • drugi - odjazd o godz. 11.00 (bus będzie podstawiony o 10.30).

Na dworcu będą dyżurowali uczniowie, którzy wskażą drogę na parking.


Wszystkich uczestników prosimy o wzięcie pod uwagę, że ośrodek Dresso nie zapewnia ręczników dla gości.


O konferencji

Konferencja adresowana jest do osób, które zajmują się szeroko rozumianą edukacją matematyczną na poziomie ponadpodstawowym. Stworzy ona okazję do wzajemnej wymiany doświadczeń, dyskusji o różnych problemach edukacji matematycznej, formach aktywizacji młodzieży i wzbogacenia kompetencji matematycznych ucznia gimnazjum i liceum.

W trakcie tak krótkiego spotkania nie da się opowiedzieć o wszystkich zagadnieniach, ani poruszyć wszystkich ciekawych i istotnych wątków, a tym bardziej, znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na tytułowe pytanie konferencji (czy to w ogole jest możliwe?). Organizatorzy, zdając sobie sprawę z tych ograniczeń, musieli przy przygotowywaniu programu dokonywać wyborów. Obok referatów dotykajacych kwestii ogólniejszych (kogo uczyć, dlaczego uczyć i czego uczyć) znajdą się odczyty szkoleniowe dotyczące ciekawych zagadnień, zadań i metod, które mogłyby być wykorzystane przez nauczycieli na lekcjach, kółkach, warsztatach czy w prowadzeniu działaności popularyzatorskiej, a więc w nauczaniu matematyki lub zachęcania by się jej uczyć.

Aby rozszerzyć zakres tematyki i stworzyć możliwość poruszenia większej liczby zagadnień, proponujemy wszystkim uczestnikom konferencji przesyłanie do wybranego członka Komitetu Programowego opracowań dotyczacych tematyki konferencji do umieszczenia na tej stronie w okienku "Moja wypowiedź". Każda uwaga na temat problemów edukacji matematycznej, propozycja metodyczna, pomysł matematyczny do wykorzystania w pracy szkolnej lub okołoszkolnej itp., będzie cenna i wzbogaci dorobek naszej konferencji.

Mamy nadzieję, że konferencja nie będzie ostatnim spotkaniem na temat tego jak uczyć matematyki. Traktujemy ją w szczególnosci jako pewne rozeznanie problematyki i wstęp do dalszej działalności w tym obszarze.© 2009 Wydział MIM UW; opracowanie: Kuba Pochrybniak