strona główna

IBAN-Kalkulator

Opis, Pobierz, Pobierz JRE

Opis
IBAN-Kalkulator to program, który umożliwia wyliczanie sum kontrolnych numerów kont bankowych. Za pomocą IBAN-Kalkulatora możesz sprawdzić numer konta w bankach nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Ponadto program informuje, czy wpisany numer konta jest poprawnej długości (w niektórych krajach numery kont podawane są bez początkowych zer).

Program posiada bazę numerów banków w Polsce i w Niemczech. Baza jest aktualizowana ręcznie i chętnie przyjmę każdą pomoc przy jej aktualizowaniu lub informacje na temat kolejnych numerów banków. Na razie baza obejmuje ok. 60 polskich banków/oddziałów oraz ok. 20 banków/oddziałów niemieckich.

Do uruchomienia programu wymagana jest środowisko uruchomieniowe Javy (JRE, Java Runtime Environment) w wersji 1.4 lub następnej. Program można uruchomić pod dowolnym systemem operacyjnym, jednak automatyczny instalator dostępny jest tylko dla systemów, które są drogie i kiepskie.
Licencja
Program może być używany w dowolnym celu i przez kogokolwiek. Program jest za darmo, czyli kosztuje zero złotych. W przeliczeniu na euro - zero euro. Wartość programu oceniona jest tak samo jak jego cena (przypominam: zero). Podatek od zero złotych wynosi zero (także w funtach).
Autor nie bierze odpowiedzialności za jakąkolwiek formę użycia programu, jak i również za zawarte w nim informacje. Algorytm wyznaczania sum kontrolnych został zaczerpnięty z oficjalnych standardów bankowych, jednakże autor nie gwarantuje poprawności wyznaczanych wartości. Jak to zwykle w przypadku takich licencji bywa, nie ma również gwarancji na to, że program w ogóle uda się uruchomić. Ogólnie rzecz ujmując nie ma gwarancji ani rękojmi na nic, a z programem można robić co się chce.

Pobierz
Wersja z automatycznym instalatorem dla systemów drogich i kiepskich, których nazwa kojarzy się z windą:

Wersja bez instalatora, dla wszystkich systemów:

Pobierz JRE
Środowisko uruchomieniowe Javy można pobrać ze strony java.sun.com:

Wszelkie pytania proszę kierować mailem. Skargi i zażalenia proszę kierować na /dev/null.
Top