Ostatnia wyprawa 3 września 2017

Mój plan zdobywania
Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK

    Otóż postanowiłem zdobyć komplet odznak GOT PTTK. O samych odznakach można przeczytać tutaj. Wprawdzie po górach chodzę od bardzo dawna, bo od około 6 roku życia, mam jakieś tam małe osiągnięcia, ale nie zostały one ani udokumentowane ani stosownie potwierdzone. Teraz przyszedł czas, aby to nadrobić. Ma temu służyć zdobycie Górskiej Odznaki Turystycznej. Sprawa jest poważna, bo regulamin stawia niemałe wymagania. Na zdobycie kompletu oznak potrzeba wielu lat i jest to przedsięwzięcie wymagające sporej cierpliwości i wytrwałości. Ja zacząłem od zrobienia planu. Oczywiście nie mam rozpisanych szczegółowo wycieczek na lata naprzód. To byłaby przesada. Ale moje plany są i tak dość szczegółowe i sięgają daleko wprzód. Poza tym będą one wciąż uzupełniane o coraz bardziej szczegółowe informacje. Moje plany można obejrzeć na tych stronach.

    Wszystkie swoje wyprawy przygotowuję od dawna bardzo starannie. Cała trasa musi być przeanalizowana z mapami i przewodnikami, a następnie dokładnie rozpisana. Zawsze tak robię, choć naturalnie nie sposób zrealizować wszystkich planów w 100 proc. Jasne jest, że zmienne warunki na szlaku wymuszają korekty, różne przesunięcia, a nawet rezygnację ze sporej części planu. Ale to mi nie przeszkadza. Nie traktuję planu tak sztywno; jednak jego przygotowywanie sprawia mi dużą przyjemność, więc będę nadal tak robił. Poniżej znajduje się wynik tych prac.

Oto mój plan i jego realizacja:

    według odznak:

1. Odznaka popularna   ZWERYFIKOWANA 04.03.2002
2. Odznaka mała brązowa   ZWERYFIKOWANA 10.10.2003
3. Odznaka mała srebrna   ZWERYFIKOWANA 28.08.2004
4. Odznaka mała złota   ZWERYFIKOWANA 05.03.2019
5. Odznaka duża brązowa
6. Odznaka duża srebrna
7. Odznaka duża złota
8. Odznaka "Za wytrwałość mała"
9. Odznaka popularna po raz drugi
10. Odznaka mała brązowa po raz drugi
11. Odznaka mała srebrna po raz drugi
12. Odznaka mała złota po raz drugi
13. Odznaka "Za wytrwałość duża"

Uwagi:
a) Wszystkie dane pochodzą z publikacji "Górska Odznaka Turystyczna PTTK. Regulamin. Trasy Punktowane", Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK, Kraków 2002, 2004, 2014. Gdy brak tam danych, odwołuję się do innych publikacji (np. internetowych) lub własnego pomysłu.
b) Kolor gwiazdki pomiędzy punktami pośrednimi oznacza kolor szlaku.  Jeśli trasa nie prowadzi szlakiem, to punkty pośrednie oddziela się zwykłą kreską; czasem dotyczy to także tzw. ścieżek dydaktycznych. Odcinki przebyte pociągiem lub autobusem oznaczam kursywą w nawiasie kwadratowym np.

... Bystra Podhalańska * Jordanów - [PKP] - Rabka * Schronisko na Maciejowej ...

c) Podobnie zaznaczam inne uwagi (informacje o przebiegu trasy, uzupełniające informacje o punktach pośrednich).
d) Gdy daty planowanych wypraw nie zostały jeszcze określone, zastępuję je tylko numerem dnia:
1 d, 2 d, ... , z tym że nie zawsze uwzględnione są wtedy dni przerwy (całodniowego postoju).

    według wypraw:

1. Wyprawa Zima 2003   (Karkonosze)   ZAKOŃCZONA
2. Wyprawa Lato 2003 I   (Tatry)   ZAKOŃCZONA
3. Wyprawa Lato 2003 II   (Rudawy Janowickie)   ZAKOŃCZONA
4. Wyprawa Zima 2004   (Gorce, Beskid Sądecki)   ZAKOŃCZONA
5. Wyprawa Wiosna/Lato 2004   (Góry Świętokrzyskie)   ZAKOŃCZONA
6. Wyprawa Lato 2004 I   (Beskid Niski, Bieszczady)   ZAKOŃCZONA
7. Wyprawa Lato 2004 II   (Tatry Zachodnie, Góry Choczańskie)   ZAKOŃCZONA
8. Wyprawa Zima 2005   (Góry Izerskie)   ZAKOŃCZONA
9. Małe wycieczki 2007-2014   (różne pasma górskie)   ZAKOŃCZONE
10. Wyprawa Zima 2015   (Karkonosze)  ZAKOŃCZONE
11. Małe wycieczki 2017   (Pieniny)   ZAKOŃCZONE
12. Wyprawa Lato 2017   (Beskid Śląski)  ZAKOŃCZONA
13. Wyprawa Lato 2018   (Beskid Żywiecki)   ZAKOŃCZONA
14. Małe wycieczki 2019   (Gorce, Tatry Zachodnie)   ZAKOŃCZONE
15. Wyprawa Lato 2022   (Tatry)

Uwagi:
a) W opisach wypraw podaję szacowane czasy przejścia na podstawie źródeł wyliczonych poniżej tabel lub na bazie własnych wyliczeń, przy pomocy dostępnych map. Czasy te, określone mianem
przewidywanych, nie uwzględniają odpoczynków, obciążenia, ani pory roku.
b) Czasy
rzeczywiste to czasy dojścia (z wyjątkiem pierwszego w ciągu dnia, który jest czasem wyjścia), stąd nienaturalne wydłużenie niektórych odcinków w przypadku długich postojów i pobytów w schroniskach. Czasy rzeczywiste są z reguły zaokrąglane do pełnych 5 min.
c) Informacje o połączeniach komunikacyjnych, numery telefonów itp. mogą być nieaktualne; dane pochodzą z okresu odbywania opisywanych wycieczek i nie są aktualizowane.
d) Po odbyciu wyprawy wszystkie dane zostaną skorygowane w oparciu o faktyczne dokonania na trasie. Planowane jest też dołączanie krótkich opisów.
e) Pod hasłem
"Małe wycieczki" łącznie opisano krótkie wyjścia w góry w latach 2007-2014 oraz w kolejnych. W tym przypadku nie są podawane rzeczywiste czasy przejść.

Zamieszczone opisy należy czytać z mapą.

    Jak widać wdość dynamicznej realizacji planu po 2005 roku nastąpiła przerwa z powodów osobistych. odbywam tylko krótkie wycieczki jednodniowe. Od 2015 roku regularne wyprawy wielodniowe wracają, chociaż na razie będą nieco krósze niż przed 2005 rokiem.

    Jeszcze nie zdecydowałem, w jaki sposób będę zdobywał duże odznaki. Wiąże się to m.in. ze zmianami w regulaminie, które sprawiają, że obecnie nie jesteem w stanie spełnić jego wymogów (przede wszystkim długości wycieczki).

    Uwaga: Podane daty wycieczek mogą zmienić się w ostatniej chwili. Jeśli jesteś zainteresowany udziałem lub masz jakieś pytania, propozycje itp., pisz do mnie. W pilnych sprawach tel. 601 252 320.

Ostatnia modyfikacja: 2 września 2018