Tatry i Matematyka 2016

O szkole

Szkoła Tatry i Matematyka 2016 odbędzie się w miejscowości Małe Ciche koło Zakopanego w dniach 16-22 sierpnia 2016 (przyjazd 15 sierpnia po południu, wyjazd 23 sierpnia rano). Jeden dzień zostanie przeznaczony na wycieczkę górską.

Szkoła dedykowana jest studentom pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia matematyki i informatyki. U uczestników zakładamy znajomość podstaw analizy matematycznej i algebry liniowej w zakresie pierwszego roku studiów. Pewne zagadnienia z zakresu drugiego roku studiów (rachunek prawdopodobieństwa, teoria miary) mogą mieć wpływ na poziom zrozumienia części wykładów.

Każdego dnia niewycieczkowego odbędą się dwie sesje wykładów: poranna od 9:30 do 13:30 i popołudniowa od 15:15 do 18:45. Wieczory przeznaczone będą na rozrywki o charakterze integracyjnym (gry planszowe, karciane, ognisko, itp.).

Wycieczki górskie nie będą w żaden sposób zorganizowane. Liczymy na spontaniczne formowanie się grup o zróżnicowanym doświadczeniu. Przypominamy, że góry bywają niebezpieczne i apelujemy o rozsądny dobór tras.

Sponsorem szkoły jest
Warszawskie Centrum
Nauk Matematycznych