Poniższe propozycje dotyczą dwu grup: dr Agaty Janowskiej (1) i grupy P. Kozioła i R. Bartosiaka (2). Aplkacje na telefony komórkowe: 1. Samsung Bada 2. Google Android Oczekujemy od studentów napisania aplikacji wykorzystującej potencjał telefonu (technologii typu bezprzewodowa transmisja danych, gps, akcelerometr, kompas, ekran dotykowy, Open GL, kamera, multimedia, rozpoznawanie twarzy/obrazów, etc) i dodatkowo współdziałającej z usługą serwerową w innej technologii (baza danych, serwer aplikacji). Jesteśmy otwarci na propozycje projektów od studentów typu gry (w tym 3D), aplikacje narzędziowe, społecznościowe, wspierające produktywność, zdrowy styl życia, augmented reality, itp. Sami również dostarczymy tematów do wyboru w przypadku braku własnych. Będą dostępne do wypożyczenia najnowsze urządzenia z wybraną platformą. Możliwa jest późniejsza komercjalizacja aplikacji w sklepie z aplikacjami Samsunga/Googla. Dodatkowo jest zachęta dla grupy poświęconej Samsung Bada do udziału w zajęciach JNP3 poświęconych programowaniu na tę platformę.