Nie jesteś zalogowany | zaloguj się

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

  • Skala szarości
  • Wysoki kontrast
  • Negatyw
  • Podkreślenie linków
  • Reset

Warsztaty z teorii gier, część I: O grach, w których zachowania jednostek kształtują byt społeczności

Prowadzący:  Jerzy Tyszkiewicz / Wanda Niemyska
Typ i poziom zajęć:  warsztaty (ok. 90 minut) dla wszystkich licealistów
Liczba uczestników:  15-40
Opis: 

Zgoda buduje a niezgoda rujnuje... zupełnie dosłownie. Na naszych zajęciach uczestnicy wezmą razem udział w kilku grach, dzięki którym zobaczą jak próba wyśrubowania indywidualnego zysku prowadzi do strat całej społeczności i każdego z osobna. Pokażemy też, jak wprowadzenie podatku może paradoksalnie wzbogacić podatników. Całość jest na tyle prosta, że pozwala brać udział już uczniom klas I — starsi docenią natomiast klarowność matematycznego opisu za pomocą pojęć teorii gier. Nacisk jest położony na tworzenie prostego matematycznego modelu zjawisk społecznych.

Gry w ramach warsztatów przeprowadzane są za pomocą strony internetowej, w wersji stacjonarnej prosimy więc, by uczestnicy przynieśli telefony lub inne urządzenia z dostępem do internetu.

Warsztaty stanowią samodzielną całość i można uczestniczyć tylko w nich. Można również po nich wziąć udział w drugiej części, zapraszamy!

Dostępne terminy (konkretne daty i godziny wymagają potwierdzenia, czasem mogą być niedostępne, np. już zajęte przez inną grupę): 

W wersji zdalnej:

wtorki, środy i piątki — dowolne godziny

W wersji stacjonarnej:

wtorki, środy i piątki — dowolne godziny,
czwartki — 14:30,

z dokładnością do dostępności sal na wydziale (niektóre terminy, zwłaszcza we wczesnych godzinach, mogą być trudniej dostępne).