Nie jesteś zalogowany | zaloguj się

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

  • Skala szarości
  • Wysoki kontrast
  • Negatyw
  • Podkreślenie linków
  • Reset

Studenci naszego Wydziału w finale konkursu Hackathon EUvsVirus

Jury konkursu Hackathon EUvsVirus, organizowanego z inicjatywy Komisji Europejskiej, wyłoniło najlepsze projekty mające wspierać Europę i świat w walce z epidemią koronawirusa. We współpracy z prywatnymi i publicznymi partnerami z Europy, i spoza niej, wyłoniono zwycięskie zespoły w 37 kategoriach.

Studenci naszego Wydziału Michał Borkowski, Grzegorz Preibisch i Piotr Grzegorczyk razem z 115 innymi zespołami z całej Europy znaleźli się w finale tego konkursu, w którym łącznie uczestniczyło 2160 zespołów. Nasi studenci wystąpili w kategorii “Badania nad wirusem” (“Research”), w której do finału dostały się jeszcze dwa inne zespoły. W projekcie zespół opracuje model predykcyjny dla mutacji wirusa SARS-CoV-2 z użyciem uczenia maszynowego i statystyki. Model może być wykorzystywany do opracowania bardziej niezawodnych testów na obecność SARS-CoV-2  i przy znajdowaniu szczepionki na ten wirus. 

Studenci współpracują z profesorem Krzysztofem Pyrcićem, który kieruje laboratorium ViroGenetics przy Uniwersytecie Jagiellońskim i z profesorem Jakubem Gołąbem kierującym Zakładem Immunologii przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.  Na naszym Wydziale studenci współpracują z Pawłem Gorą i Henrykiem Michalewskim


https://devpost.com/software/covid-genomics

https://www.youtube.com/watch?v=jQfmSmuxUzQ