Nie jesteś zalogowany | zaloguj się

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

  • Skala szarości
  • Wysoki kontrast
  • Negatyw
  • Podkreślenie linków
  • Reset

Reprezentacja MIMu po raz 24-ty Akademickimi Mistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym

W dniu 27 października 2019 roku, na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyły się XXIV Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym. Z nieskrywaną radością informujemy, że po raz 24-ty Akademickimi Mistrzami Polski zostali reprezentanci naszego Wydziału, w tym roku w składzie: Łukasz Kondraciuk, Konrad Paluszek, Marek Skiba.

W zawodach wystartowało 45 trzyosobowych zespołów reprezentujących najlepsze uczelnie informatyczne w kraju, w tym 7 zespołów z Wydziału MIM UW. Wszystkie nasze drużyny spisały się znakomicie zajmując miejsca w pierwsze 12-tce. Poza mistrzami, pozostałe zespoły zajęły miejsca:
4. Franciszek Budrowski, Paweł Pawlik, Stanisław Strzelecki
5. Konrad Czapliński, Piotr Nawrot, Wojciech Szymański
6. Jakub Boguta, Karol Kaszuba, Katarzyna Kowalska
8. Maciej Hołubowicz, Dawid Jamka, Jan Tabaszewski
11. Janusz Partyka, Jakub Wasilewski, Tymoteusz Wiśniewski
12. Kacper Kluk, Przemysław Podleśny, Antoni Żewierżejew

Zwycięzcy rozwiązali 9 zadań z 12-tu przygotowanych przez organizatorów. Tyle samo zadań rozwiązali wicemistrzowie z Uniwersytetu Wrocławskiego. Zespoły z pozycji od 3-ciej do 11-tej rozwiązały po 7 zadań, natomiast zespół, który zajął 12-te miejsce rozwiązał 6 zadań.

Wszystkim naszym reprezentantom należą się słowa najwyższego uznania i gratulacje. W tym miejscu słowa podziękowania należy skierować także do wicemistrzów świata z roku 2018, Wojciecha Nadary, Marcina Smulewicza i Marka Sokołowskiego, którzy zajmują się bezpośrednio przygotowaniami naszych reprezentantów do całego cyklu tegorocznych zawodów.

Regularne przygotowania do zawodów i udział w nich tak licznej reprezentacji naszego Wydziału nie byłyby możliwe bez wsparcia Władz Wydziału oraz zewnętrznych dobrodziejów – firm ATENDE i HUAWEI.

Więcej o zawodach można znaleźć na stronie http://amppz.tcs.uj.edu.pl/.

Krzysztof DIKS