Nie jesteś zalogowany | zaloguj się

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

  • Skala szarości
  • Wysoki kontrast
  • Negatyw
  • Podkreślenie linków
  • Reset

Granty i stypendia

 

Konkurs: William Lowell Putnam Competition


Zapraszam do udziału w europejskiej wersji konkursu "William Lowell Putnam Competition". Będzie to istotna część eliminacji do międzynarodowych zawodów matematycznych, w których weźmie udział reprezentacja MIM UW.

Treść zaproszenia od strony głównych koordynatorów konkursu:

This year, for the 10th time, the mirror of Putnam Competition will be held. It will take place in two weeks, on Sunday, 3 December 2017. We are glad to invite you and your students to take part in it. Hopefully we will receive the problems from colleagues in USA and Canada at the early morning of 3 December 2017 and can forward them to you. If you and your students are interested in, you can organize local versions of the mirror in your universities. In 2016 it gathered more than 250 students in 8 countries: Armenia, Belarus, Bulgaria, Czech Republic, Estonia, Poland, Russia, and Turkmenistan. This year Finland is going to join the mirror.

Na wydziale MIM UW konkurs odbędzie się w NIEDZIELĘ 3 grudnia. Będą 2 (dwie) trzygodzinne sesje z dwugodzinną przerwą między nimi, jak w Ameryce. Ranną zaczniemy o 9:00 i zakończymy o 12, a popołudniową zaczniemy od 14 i zakończymy o 17:00. Rano 6 (sześć) zadań i drugie tyle po południu. Ponieważ w tym roku mamy pieniądze na organizację zawodów, więc w przerwie (12-14) dostarczony będzie ciepły posiłek (lunch) a jeśli nam się uda, podczas zawodów będzie można skorzystać z kawy i ciasteczek.

SALA 4420

Zainteresowani mogą obejrzeć zadania z poprzednich zawodów w różnych miejscach w sieci, np.
http://www.math.ucsd.edu/~kedlaya/putnam-backup/,
http://www.math.harvard.edu/putnam/.


Bardzo proszę o zgłoszenia do dnia 27 listopada 2017 r (ma to znaczenie w związku z koniecznością zgłoszenia liczby zainteresowanych do firmy cateringowej). Zgłoszenie powinno zawierać adres elektroniczny zgłaszającego się studenta płci dowolnej, jego/jej telefon (na wszelki wypadek).

Ponieważ zawody stanowią część kwalifikacji do zawodów międzynarodowych
IMC 2018 oraz VJIMC 2018 łącznie z Ligą Zadaniową:

https://www.mimuw.edu.pl/liga-zadaniowa-mim-uw

więc będziemy także prosić o deklarację czy jest się zainteresowanym wzięciem udziału w którychś z wymienionych zawodów. Zawody w Ostrawie (27th VJIMC) odbędą się 13 kwietnia 2018 r. (wyjazd zapewne 12 kwietnia wieczorem, powrót 15 kwietnia w nocy). Termin zawodów letnich (IMC XXV)nie został jeszcze ogłoszony, ale będzie to na przełomie lipca i sierpnia 2018.

Zgłaszać się należy do mnie za pomocą poczty elektronicznej.
(Osoby z mojej listy wewnętrznej, które już się zgłosiły, nie muszą tego robić powtórnie)

Witold Bednorz

wbednorz@mimuw.edu.pl