You are not logged in | log in

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

  • Skala szarości
  • Wysoki kontrast
  • Negatyw
  • Podkreślenie linków
  • Reset

Zajęcia dla grup szkolnych

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza grupy zainteresowanych licealistów na stacjonarne oraz internetowe spotkania z matematyką pozaszkolną. Prezentujemy tematy, które mamy nadzieję nie są uczniom znane, poszerzają horyzonty, mają szansę zaciekawić i zachęcić do studiowania nauk ścisłych. Nie jest to powtórzenie szkolnego materiału ani przygotowanie do matury.
Oferujemy interaktywne wykłady na rozmaite tematy i o różnym poziomie trudności, a także zajęcia o charakterze warsztatowym. Konkretny temat zajęć można wybrać z poniższej listy lub skorzystać z naszej propozycji, którą przedstawimy indywidualnie zależnie od poziomu zaawansowania i liczności grupy oraz dostępnych terminów. 
Zajęcia organizujemy dla grup co najmniej 15-osobowych. Mniejszym grupom i pojedynczym osobom polecamy dział materiały online. W przypadku dużej liczby zainteresowanych z tej samej szkoły, chętnie zaoferujemy wspólne spotkanie w dogodnym dla wszystkich terminie.
Spotkania trwają około półtorej godziny i organizujemy je w różnych terminach, dopasowanych do możliwości i chęci zainteresowanej grupy oraz prelegenta. Zajęcia stacjonarne odbywają się w gmachu Wydziału MIM UW (dojazd i plan budynku).
Zajęcia są bezpłatne.

W semestrze zimowym 2023/24 zapraszamy na następujące spotkania (do wyboru w trybie stacjonarnym lub zdalnym; po kliknięciu w tytuł można się zapoznać z dokładniejszymi informacjami o danych zajęciach i dostępnych terminach, szczegóły znaleźć można również w opisie wszystkich zajęć):

wykłady dla wszystkich licealistów (grupy 15-40 osób): 

warsztaty dla wszystkich licealistów (grupy 15-40 osób):  

wykłady nieco ambitniejsze, dla zaawansowanych licealistów (grupy 15-40 osób):

 


W celu zgłoszenia grupy i uzgodnienia szczegółów, prosimy o wypełnienie poniższego formularza.

* oznacza pole obowiązkowe.

 

Zajęcia organizujemy dla grup co najmniej 15-osobowych. Mniejszym grupom i pojedynczym osobom polecamy dział materiały online, a szczególnie internetowy kurs Matematyka wokół nas. W przypadku dużej liczby zainteresowanych z tej samej szkoły, chętnie zaoferujemy wspólne spotkanie w dogodnym dla wszystkich terminie (szczegóły i tematykę dla dużych grup ustalamy indywidualnie).
Prosimy o podanie również od razu wszelkich znanych niepasujących dat, dni i godzin. Możliwe terminy realizacji poszczególnych zajęć podane są w ich opisach.
Tu można wskazać preferowane tematy zajęć, jeśli mają Państwo konkretne życzenia. Prosimy o zgłoszenie możliwie wielu dogodnych tematów — ułatwi to szybkie zorganizowanie spotkania. Można też to pole pozostawić puste, wtedy sami zaproponujemy tematykę dopasowaną do poziomu zaawansowania i liczności grupy oraz dostępnych terminów. Możliwe terminy realizacji poszczególnych zajęć podane są w ich opisach.