You are not logged in | log in

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

  • Skala szarości
  • Wysoki kontrast
  • Negatyw
  • Podkreślenie linków
  • Reset

Aktualności — Nasze sukcesy

 

Srebrny medal studentów Wydziału MIM w 45. Finałach Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym


W dniu 10.XI.2022 roku, w Dhaka, Bangladesz, odbyły się 45. Finały Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (the 45th Annual ICPC World Finals). Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym należą do to najbardziej prestiżowych studenckich zawodów informatycznych w świecie.  W tegorocznych finałach (zaległe zawody z roku 2021) wystąpiły 132 trzyosobowe drużyny studenckie z najlepszych uczelni z całego świata, które prawo występu w zawodach finałowych wywalczyły w zawodach regionalnych. Polskę w finałach reprezentowały trzy drużyny: z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytet Warszawskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. W tegorocznych finałach znakomicie spisał się zespół studentów  z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Dawid JamkaKonrad Paluszek i Łukasz Kondraciuk. Nasi studenci zajęli 8-me  miejsce, zdobywając srebrny medal. Do złotego medalu zabrakło rozwiązania jednego zadania. Wielkie gratulacje dla całej drużyny, tym bardziej, że z powodu pandemii drużyna musiała czekać na pokazania swoich możliwości dwa lata. Bezapelacyjnym zwycięzcą 45. Finałów została drużyna z MIT rozwiązując jako jedyna 11 zadań z 12 przygotowanych przez organizatorów. Więcej o samych zawodach i pełny ranking można znaleźć w portalu icpc.global.

Opiekunami drużyny na zawodach w Dhaka byli profesor Jan Madey i Wojciech Nadara. Od strony organizacyjnej wspierał ich pan Rafał Sikorski. Naszym opiekunom  należą się podziękowania za stworzenie niezbędnych warunków przed i podczas zawodów, niezbędnych dla osiągnięcia tak znaczącego sukcesu.

Sukces naszej drużyny nie byłby możliwy bez wsparcia Wydziału, oraz dobrodziei w z Huawei R&D Warszawa oraz Atende. Podziękowania należą się też Fundacji Rozwoju Informatyki, która od lat wspiera logistycznie i finansowo drużyny z Wydziału startujące w zawodach programistycznych.