You are not logged in | log in

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

  • Skala szarości
  • Wysoki kontrast
  • Negatyw
  • Podkreślenie linków
  • Reset

22. Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym

W dniu 28 października 2017 roku, w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, po raz dwudziesty drugi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym. Tradycji stało się zadość i po raz dwudziesty drugi zwyciężył zespół reprezentujący Uniwersytet Warszawski. Akademickimi Mistrzami Polski w roku 2017 zostali:

Kamil Dębowski, Mateusz Radecki i Marek Sommer.

Zwycięzcy rozwiązali 11 z 13 zadań przygotowanych przez organizatorów i zdecydowanie wyprzedzili kolejne zespoły. Wicemistrzami Polski został zespół z Uniwersytetu Jagiellońskiego z 8 zadaniami. Tyle samo zadań rozwiązali zespoły z Uniwersytet Wrocławskiego i kolejny zespół z Uniwersytetu Warszawskiego (Jakub Boguta, Patryk Czajka, Karol Farbiś). Na piątym miejscu znalazł się też zespół z Uniwersytetu Warszawskiego (Maciej Hołubowicz, Konrad Paluszek, Jan Tabaszewski).

Uniwersytet Warszawski wystawił do tegorocznej rywalizacji dziewięć zespołów wyłonionych w wewnętrznych eliminacjach. Cała reprezentacja Uniwersytetu spisała się znakomicie, czego najlepszym dowodem jest fakt, że w pierwszej dziesiątce Mistrzostw zameldowało się aż sześć zespołów z UW. Cała szóstka za dwa tygodnie będzie rywalizowała w Zagrzebiu  w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej o prawo startu w finałach światowych.

Zwycięzcom, jak też całej ekipie należą się wielkie słowa uznania. Chciałbym także podziękować doktorantom: Adamowi Karczmarzowi, Tomaszowi Kociumace i Marcinowi Smulewiczowi za trud w przygotowaniu naszych reprezentantów.

Więcej o zawodach we Wrocławiu można przeczytać na stronach  http://www.amppz.ii.uni.wroc.pl/ i https://www.facebook.com/Warsaw.Eagles.ACM.ICPC.Team/

Krzysztof Diks