Nie jesteś zalogowany | zaloguj się

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

  • Skala szarości
  • Wysoki kontrast
  • Negatyw
  • Podkreślenie linków
  • Reset

Aktualności — Nasze sukcesy

 

Medale w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym 2022


W niedzielę 30 października, w Uniwersytecie Jagiellońskim, odbyły się XXVI Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym. W zawodach wystartowało 50 drużyn reprezentujących większość czołowych uczelni informatycznych w kraju, w tym aż 29 drużyn z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego. Naszą uczelnię reprezentowało oficjalnie 9 zespołów, jeden zespół wystartował poza konkursem. Zwycięzcą tegorocznych zawodów zostali faworyci z Uniwersytetu Wrocławskiego rozwiązując 11 zadań z 13 przygotowanych przez organizatorów. Studenci naszego Wydziału – Arkadiusz Czarkowski, Bartłomiej Czarkowski, Tomasz Nowak – rozwiązali tyle samo zadań (10), co drużyny z miejsc  2- 6, ale z gorszym czasem, zdobywając srebrny medal. Na miejscach medalowych (brązy) znalazły się drużyny:

UW3 (Piotr Blinowski, Jakub Dziura, Dominik Wawszczak), 8 zadań – tyle samo co zespoły z pozycji 7 - 10, 10 miejsce;

UW2 (Kacper Kluk, Rafał Łyżwa, Antoni Wiśniewski), 7 zadań, 11 miejsce – tyle samo co zespoły z pozycji 11 – 20, 11 miejsce.

Po 7 zadań rozwiązały jeszcze dwa nasze zespoły w składach: Jan Kwiatkowski, Marek Skiba, Michał Staniewski oraz Juliusz Korab-Karpowicz, Janusz Partyka, Kamil Zwierzchowski.

Pełny ranking jest dostępny na stronie https://amppz.tcs.uj.edu.pl/ranking/.

Gorace podziekowania należą się władzom dziekańskim za  pomoc w organizacji wyjazdu naszych drużyn do Krakowa, jak i niezawodnym sponsorom, Huawei Polska i Atende, za wspieranie przygotowań drużyn MIMUW do zawodów.