Nie jesteś zalogowany | zaloguj się

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

  • Skala szarości
  • Wysoki kontrast
  • Negatyw
  • Podkreślenie linków
  • Reset

Aktualności — Nasze sukcesy

 

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym 2021


W niedzielę 7 listopada 2021 roku, na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyły się XXV Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym. Z powodu pandemii w roku 2020 zawody nie odbyły się i wartością samą w sobie jest to, że po dwóch latach najlepsi algorytmicy-programiści z polskich uczelni otrzymali szansę zmierzyć się bezpośrednio o tytuł Akademickiego Mistrza Polski w Programowani Zespołowym. W Krakowie nasz Wydział reprezentowało 9 trzyosobowych zespołów sformowanych w wyniku wewnętrznych eliminacji w połowie października:

UW1 – Dawid Jamka, Konrad Paluszek, Łukasz Kondraciuk

UW2 –  Arkadiusz Czarkowski, Tomasz Nowak, Michał Staniewski

UW3 – Kacper Kluk, Jakub Kądziołka, Rafał Łyżwa

UW4 – Piotr Kępczyński, Andrzej Radzimiński, Antoni Wiśniewski

UW5 – Kacper Harasimowicz, Marcin Mordecki, Jakub Zarzycki

UW6 – Stanisław Bitner, Mikołaj Dziok, Wojciech Weremczuk

UW7 – Juliusz Korab-Karpowicz, Jan Kwiatkowski, Kamil Zwierzchowski

UW8 – Jakub Podolak, Paweł Putra, Dawid Sula

UW9 – Piotr Blinowski, Jakub Dziura, Daniel Soboński

W tym roku „walka” o zwycięstwo trwała do ostatniej minuty. Bezapelacyjnym zwycięzcą został zespół z Uniwersytet Wrocławskiego rozwiązując 10 zadań z 13 przygotowanych przez organizatorów. Mistrzowie z roku 2019, reprezentanci naszego Wydziału - zespół UW1, zajęli drugie miejsce z 9 zadaniami, zamieniając się miejscami z wicemistrzami z roku 20019. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Znakomicie spisały się zespoły UW3 i UW2 zajmując odpowiednio 5-te i 7-me miejsce z 8-ma zadaniami. Na słowa uznania zasługują też pozostałe nasze zespoły, w szczególności, że pandemia nie sprzyjał przygotowaniom. Pełny ranking zawodów znajdziemy na stronie: http://amppz.tcs.uj.edu.pl/ranking/.

W tym miejscu chciałbym raz jeszcze podziękować Wojtkowi Nadarze, Marcinowi Smulewiczowi i Markowi Sokołowskiemu za pracę wkładaną w przygotowywanie drużyn z UW do tych trudnych zawodów.

Słowa wdzięczności kierują też do naszych dobrodziejów za systemowe wspieranie naszych drużyn: władzom Wydziału, firmom Atende i Huawei oraz programowi „Najlepsi z najlepszych 4.0” Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Krzysztof Diks