Seminarium badawcze Zakładu Logiki: Wnioskowania aproksymacyjne w eksploracji danych

Wyzwania projektu SilverWhisper - podejście ostateczne

Prelegent: Danijel Korzinek

2020-04-24 14:15

Seminarium przeniesione do Internetu z powodu koronawirusa - nowy termin

Projekt SilverWhisper dotyczy zbudowania systemu wspierającego pracę agentów infolinii. Unikalne połączenie technologii analizy dialogu i wyszukiwania informacji ma na celu skrócenie czasu oraz poprawę jakości informacji pozyskanej w trakcie rozmowy na infolinii. W prezentacji zostaną opisane poszczególne elementy rozwiązania i problemy w ich wdrożeniu, ze szczególnym naciskiem na te dotyczące analizy głosu w czasie rzeczywistym. System zostanie predstawiony zaczynając od modułu rozpoznawania mowy, poprzez podsystemy analizy języka naturalnego i wyszukiwania informacji, kończąc na aspektach użyteczności i projektowania graficznego interfejsu dla końcowego użytkownika. W kontekście rozpoznawania mowy omówione zostaną różne wyzwania dotyczące analizy sygnału audio w rzeczywistych warunkach, w tym: kodowanie i parametryzacja sygnału, detekcja mowy, diaryzacja i rozpoznawanie mówców, modelowanie akustyczne, trenowanie głębokich sieci neuronowych, modelowanie języka i rozpoznawanie wypowiedzi z dużym słownikiem w czasie rzeczywistym. W innych aspektach projektu, zostanie przekazany ogólny zarys architektury do przechowywania wiedzy w systemie oraz problemy dotyczące analizy języka mówionego i generowania odpowiedzi. Ponieważ głównym założeniem projektu jest oszczędność czasu pracy konsultantów, bardzo ważnym elementem będzie również użyteczność systemu.

Link do spotkania meet.google.com/jbj-tdsr-aop