Seminarium badawcze Zakładu Logiki: Wnioskowania aproksymacyjne w eksploracji danych

Reinventing Infobright's Concept of Rough Calculations on Granulated Tables for the Purpose of Accelerating Modern Data Processing Frameworks

Prelegent: Mateusz Wnuk

2020-10-30 14:15

W prezentacji przedstawione zostanie podejście do granulacji danych znane z bazodanowego silnika Infobright, które zostało ponownie zaimplementowane w dwóch popularnych bibliotekach do przetwarzania danych.
Obie te biblioteki nie realizują bezpośrednio pomysłu rozwiązywania zapytań w oparciu o przybliżone obliczeniaoparte na zbiorze podsumowań danych, co było jednym z największych akceleratorów w silniku Infobright.
Podsumuję realizacje takich operacji i porównam wydajność analitycznych zapytań SQL.

Link do spotkania/Link to meeting: https://meet.google.com/jbj-tdsr-aop