Nie jesteś zalogowany | zaloguj się

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

  • Skala szarości
  • Wysoki kontrast
  • Negatyw
  • Podkreślenie linków
  • Reset

Aktualności — Wydarzenia

Kolokwium Wydziału MIM UW

 

Medycyna obliczeniowa w akcji (Computational medicine in action)


Prelegent: Ewa Szczurek

2021-10-21 14:30

Dzięki uczeniu maszynowemu, informatycy mają szansę stać się przydatnymi w medycynie i potencjalnie pomóc pacjentom. Podczas referatu podam krótki przegląd naszych projektów, w których aplikujemy probabilistyczne modele grafowe i głębokie uczenie do problemów związanych z badaniami nad rakiem i peptydami antymikrobowymi. Na końcu opowiem dłużej o jednym z tych projektów, w którym modelujemy odpowiedź komórek rakowych na leki.

Aby dołączyć do spotkania prosimy o skorzystanie z linku meet.google.com/xui-qqpw-fze na kilka minut przed 14:30. Osoby posiadające konto google z adresem UW prosimy o wcześniejsze zalogowanie.

 

Thanks to machine learning, computer scientists have the chance to become useful for medicine and potentially help patients. I will give a short overview of our projects, applying probabilistic graphical models and deep learning to problems related to cancer and antimicrobial peptides. Finally, I will focus on one of them, which is concerned with modeling the response of cancer cells to drugs.

In order to join the meeting please follow the link meet.google.com/xui-qqpw-fze a few minutes before 2:30 p.m. If you have a google account with a UW address, please log-in first.