Nie jesteś zalogowany | zaloguj się

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

  • Skala szarości
  • Wysoki kontrast
  • Negatyw
  • Podkreślenie linków
  • Reset

Granty i stypendia

 

Stypendium doktoranckie w ramach projektu "Metody algebraiczne w badaniu kwantowego równania Yanga-Baxtera - klamerki i algebry łączne"


Kierownik: Jan Okniński, Instytut Matematyki UW

Okres finansowania doktoranta: do 24 miesięcy, począwszy od 1.10.2017

Kwota stypendium: 3000 złotych miesięcznie (finansowanie przez Narodowe Centrum Nauki, projekt OPUS)

Wymagania: kandydat powinien być absolwentem studiów drugiego stopnia, kierunek matematyka, o zainteresowaniach dotyczących teorii algebr nieprzemiennych. Rozpatrywani będą też kandydaci, którzy planują otrzymać tytuł magistra przed 1.10.2018. Kandydat powinien zostać zakwalifikowany na studia doktoranckie na Wydziale MIM UW. Preferowani będą kandydaci o doświadczeniu w zakresie metod kombinatorycznych i strukturalnych w obszarze teorii algebr łącznych.
Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres okninski@mimuw.edu.pl. Zgłoszenie powinno zawierać:  CV, informację o przebiegu studiów etapu magisterskiego (średnia z ocen, zaliczone przedmioty algebraiczne wraz z uzyskanymi ocenami), krótki opis dotychczasowych osiągnięć naukowych (jeżeli istnieją).

Krótki opis projektu: doktorant będzie zaangażowany w badanie algebr łącznych o prezentacjach związanych z warunkiem warkoczowym; a w szczególności algebr i monoidów związanych z grafami różnych pokrewnych typów. Przedmiotem badań będą własności strukturalne, własności kombinatoryczne i reprezentacje liniowe takich algebr.

Termin przyjmowania zgłoszeń: do 31.08.2018

Procedura konkursowa: wyboru stypendysty dokona komisja powołana przez Dziekana Wydziału MIM UW