Nie jesteś zalogowany | zaloguj się

Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego

  • Skala szarości
  • Wysoki kontrast
  • Negatyw
  • Podkreślenie linków
  • Reset

Granty i stypendia

 

Stypendium Deep Mind Scholarships


Ogłoszenie o dwóch dwuletnich stypendiach w firmie DeepMind, we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim

 

DeepMind Scholarships


Uniwersytet Warszawski podpisał w zeszłym roku umowę z firmą DeepMind, jednym z czołowych przedsiębiorstw zajmujących się sztuczną inteligencją. Na mocy tej umowy przyznane zostaną (po raz drugi już)


dwa dwuletnie stypendia 


skierowane do kobiet zainteresowanych studiami magisterskimi na Uniwersytecie Warszawskim, chcących specjalizować się w zakresie uczenia maszynowego i­­­­­­­ chcących prowadzić badania naukowe w tej dziedzinie.


Zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie się regulaminem i wysłanie aplikacji na adres


deepmindfellow@mimuw.edu.pl


w terminie do 22 października, do godziny 23:59.

 

Aktualizacja: Jury zdecydowało o przedłużeniu terminu składania wniosków do wtorku, 26 października.


 

W kolejnych latach nasz wydział będzie się starał poszerzyć kryteria naboru i w szczególności włączyć do konkursu osoby niepełnosprawne oraz studentów z rodzin o niskich dochodach. Już teraz MIM jest zaangażowany we wspólne projekty z badaczami z DeepMind i Google Brain. W ramach tej współpracy powstają lub powstały cztery rozprawy doktorskie, jedna praca magisterska i  szesnaście licencjatów, przy czym oczekujemy, że w kolejnych latach ta współpraca będzie się poszerzać. Wszystkie osoby zainteresowane pokrewnymi tematami zachęcamy do uczestniczania w seminarium magisterskim z uczenia maszynowego oraz w seminarium badawczym w IMPAN (w obydwu seminariach można uczestniczyć na prawach gościa bez uprzedniej rejestracji).