Analiza Matematyczna na Wydziale Ekonomii 2007/08 - regulamin

1. Ćwiczenia są obowiązkowe, wykład nie jest obowiązkowy.

2. Są dwa terminy egzaminu: czerwcowy i wrześniowy. Integralną częścią egzaminu czerwcowego jest egzamin cząstkowy, odbywający się w pierwszej połowie grudnia.

3. Ocena z ćwiczeń jest liczbą ze zbioru {0; 2; 2,5; 3; 3,5; 4; 4,5; 5; 5,5}. 0 wystawia się w przypadku, gdy student praktycznie nie chodził na zajęcia, 2 i 2,5 oznaczają, że student uczęszczał na zajęcia, ale radził sobie bardzo słabo lub słabo. Każda ocena z ćwiczeń uprawnia do zdawania egzaminu.

4. Ocena z egzaminu pisemnego jest liczbą ze zbioru {0; 2,00; 2,75; 2,76; ... ; 4,99; 5,00}. Ocenę 0 wystawia się w przypadku nieobecności na egzaminie. Pozostałe oceny powstają na skutek przeliczenia liczby otrzymanych punktów na ocenę w sposób, który jest ustalany przez egzaminatorów. Egzamin składać się będzie z ok. 8 zadań, każde warte będzie 10 punktów.

5. Ostateczna ocena S z egzaminu czerwcowego jest obliczana na podstawie wzoru S = 0,3*C + 0,2*G + 0,5*E, gdzie C jest stopniem z ćwiczeń (stanowi 30% oceny), G stopniem z egzaminu cząstkowego w grudniu (stanowi 20% oceny), zaś E stopniem z pracy pisemnej (stanowi 50 % oceny). Liczba S jest zaokrąglana do najbliższej połówki, chyba że jest mniejsza niż 3, wtedy jest zaokrąglana w dół do dwójki.

6. Jeśli ostateczna ocena S jest wyższa niż ocena z ćwiczeń C, to do indeksu (USOS-u) jako ocenę z ćwiczeń można wpisać ocenę S.

7. Ostateczna ocena S z egzaminu wrześniowego powstaje przez opisane w punkcie 5 zaokrąglenie oceny z wrześniowej pracy pisemnej. Jeśli jednak obliczenie oceny według wzoru z punktu 5 byłoby korzystne dla zdającego, stosuje się ten wzór, przyjmując za G ocenę z egzaminu grudniowego, odbytego w bieżącym roku akademickim, za C – ocenę z ćwiczeń i za E – ocenę z wrześniowej pracy pisemnej

8. Usprawiedliwienie nieobecności na egzaminie i wyznaczenie dodatkowego terminu jest możliwe wyłącznie w wyjątkowych przypadkach. Decyzję podejmują albo wykładowcy, albo władze dziekańskie.